בר מצווה בכותל

בר מצווה בכותל המערבי בירושלים

למה בר מצווה בכותל?
בר מצווה בכותל ללא ספק חוויה ואירוע מרגש במיוחד. הוא יכול להפוך למרגש אף יותר אם שמים לב לכל הפרטים הקטנים שבעצם מרכיבים את יום הבר מצווה בכותל. באתר כאן תוכלו לגלות מקומות מיוחדים לעריכת בר מצווה כמו: בר מצווה במצדה, בר מצווה במירון, בר מצווה בעין גדי, בר מצווה בבית כנסת והרשימה עדיין לא ארוכה. כאשר אנחנו מפיקים בר מצווה בכותל אנחנו דואגים לכול הפרטים קטנים וגדולים,  החל מהאוטובוס לכותל, דרך מעגל מתופפים ירושלמים, צלם בכותל, עלייה לתורה עם רב ופייטן, ארוחות בוקר ובסיום היום באחת מהמסעדות הירושלמיות הטיפוסיות הקרובות לכותל שמה נערוך את סעודת המצווה.

קדושת הכותל המערבי
הכותל המערבי אפוף בהילת קדושה. בר מצווה היא האירוע המרגש ביותר בחייו של נער מתבגר. היא מסמלת את נקודת המעבר שלו מגיל הילדות, בו הוא אינו אחראי לעצמו, למעשיו ולבחירותיו, אל גיל ההתבגרות- בו הוא בוחר כיצד לנהוג ולומד לקחת אחריות על ההשלכות של מעשיו, לטוב ולרע. מעבר לכך, בר המצווה מסמלת את קבל עול המצוות של הנער, שזהו נדבך עיקרי ביותר בחייו של נער יהודי. אם כן, מה יכול להיות יותר סמלי מחגיגת האירוע הזה בכותל המערבי, שריד בית המקדש? מול האבנים הקדושות… משפחות רבות נוהגות לחגוג את בר המצווה של בניהן בכותל המערבי. זהו מקום עם סמליות רבה ועם הילה של קדושה כבר אמרנו?, מה שהופך אותו למקום האולטימטיבי לחגוג בר מצווה.

הפקת בר מצווה בכותל

הפקת בר מצווה בכותל

עליה לתורה והנחת תפילין
בכותל נעשית העלייה לתורה והנחת התפילין, אל מול האבנים הקדושות של שריד בית המקדש. הפרוצדורה הנדרשת על מנת לארגן בר מצווה בכותל היא מאוד פשוטה. הקרן למורשת הכותל היא הכתובת ליצירת קשר והיא הגוף העומד מאחורי ארגון האירוע, חינם אין כסף. בסיום האירוע, הנער יקבל תעודה המעידה על כך שחגג בר מצווה בכותל. אפשרויות המשך האירוע לאחר העלייה לתורה והנחת התפילין הן מגוונות. ירושלים בכלל והעיר העתיקה בפרט מציעות שלל אטרקציות עבור משפחת החתן ואורחיה. בכותל המערבי עצמו קיימת האפשרות של הזמנת סיורים מודרכים באתרים הקשורים אליו- סיורים במנהרות הכותל, במרכז שרשרת הדורות או ברובע היהודי. סיורים אלו כמובן בתשלום והם עשויים להעניק נופך ערכי, ייחודי ומעניין ביותר לאירוע בר המצווה, מעבר לסטנדרט הרגיל. אך לא רק שם. ניתן להמשיך לסיורים גם באתרים אחרים בירושלים, מעניינים לא פחות. מלבד זאת, ניתן להגיש כיבוד קל כבר בכותל המערבי בתיאום מראש עם הקרן למורשת הכותל, אך אפשר להזמין מקומות באחת המסעדות הקרובות לכותל ושם לערוך סעודה.

לסיכום, הכותל הוא בהחלט המקום הטבעי לערוך בו בר מצווה. מזל טוב

לקבלת פרטים נוספים:
0529-772-809
או כיתבו לי ישירות למייל:
saruhafakot@gmail.com